*DAKOOKA*

ОФІЦІЙНІ РЕСУРСИ

*DAKOOKA*

DAKOOKA – співачка, продюсер, музикант, композитор. Її музика – синтез тріп-хопу, інді, електроніки та етніки. У творчості співачки завжди щира музика та тексти, що внаслідок унікального звучання привабило до себе багатьох слухачів не лише в Україні, а й за її межами. DAKOOKA є саунд продюсером популярного серіалу «Перші ластівки». Завдяки своєму таланту та завзятості DAKOOKA є амбітною співачкою з власною манерою виконання та унікальним поглядом на музику.

Катерина Єрьоменко народилася 29 листопада 1993 року в Чернівцях, Україна. Наразі, проживаючи в Києві, співачка згадує про рідне місто як про затишне маленьке гніздечко, але у дитинстві Чернівці здавались Катерині величезним світом. Від страшної дійсності рятувала музика. Дівчинка сама попросила батьків відвести її на уроки фортепіано.

До 14 років Катерина співала у хорі музичної школи. Вчителька була ще хормейстером баптистського церковного об'єднання. Якось жінка запропонувала учням заради інтересу зазирнути на заняття. Як згадує DaKooka, вона сходила на репетицію 3 рази та зрозуміла, що така музика їй не близька. Але звідти дівчина забрала уроки багатоголосся.

У 16 років Катерина Єрьоменко долучилася до електронної музики. Її друг робив композиції у жанрі драм-н-бейс, що зіграло ключову роль у біографії співачки. Молоді люди випускали спільні пісні, їздили на рейви і навіть самі, будучи ще неповнолітніми, організовували музичні тусовки в Чернівцях.

Закінчивши музичну та середню школи, дівчина, як і хотіла її мама, вступила до Національного університету харчових технологій у Києві. Після кількох спроб опанувати «серйозну» професію DAKOOKA здалася і забрала документи, вирішивши повністю присвятити себе творчості.

У 18 років DAKOOKA, надихнувшись невдачами в особистому житті, написала першу пісню «Умри, если меня не любишь».

Композиції накопичувалися, у 2015 році злившись у повноцінну дебютну платівку «Radha», названу на честь богині кохання в індуїзмі. Те, що було текстами та мелодіями в голові, за 3 дні у тернопільській студії «Шпиталь Рекордс» перетворилося на самостійний альбом. У плей-лист увійшли 11 пісень англійською мовою, у тому числі Someone and No One, Better Be Alone, Coffee, і одна польською - Mnie Nie Ma.

Псевдонім народився легко: Кукой артистку називали друзі, а приставка «Да» з'явилася, коли потрібно було змінити ім'я поштової адреси.

"Radha" потрапила до топ-15 українських альбомів за версією інтернет-блогу LiRoom. DAKOOKA, отримавши схвалення слухачів та критиків, вирішила рухатися далі. Чстково на ривок її підштовхнув Іван Дорн, фактичний засновник української естради в очах світового слухача.

У липні 2016 року DAKOOKА, яка щиро вірить в ідею, що можна бути популярною і зі «вільною» музикою, випустила міні-альбом «Очень весело с моими друзьями» з 4 треками: «Про друзей», «Если бы я заново родилась, «Туша» та «Лиловая косатка».

Як правило, унікальні виконавці, які транслюють світу треки в жанрі вітч-хаус, андеграунд і тому подыбне, рідко прагнуть телебачення, але DAKOOKА в 2017 році спробувала штурмувати шоу «Голос країни». На "сліпих прослуховуваннях" дівчина виконала романс "Я ехала домой". Із 4 членів журі повернувся лише Потап, він же й забрав співачку в команду.

У листопаді 2017 року виконавиця презентувала міні-альбом «Гордо», до якого увійшли 6 пісень, а вже в середині 2018-го – повноцінну платівку «Герой».

Трек-лист «Героя» починається з цитати Йосипа Бродського «Не выходи из комнаты, не совершай ошибку» і продовжується схожими за мотивом піснями:«Обещай», «Знаешь», «Давай», «Навсегда». На противагу спокійним композиціям на фото для обкладинки DAKOOKА зображена побитою. Цей творчий хід виконавиця пояснила так: «Не буває героїв без травм, хоча б однієї»

Кліпи DAKOOKА - окремий витвір мистецтва. Дівчина може виступати в кадрі ніжною («Виходи из воды сухим»), войовничою («Стук»), стильною («Обещай»). Їй найбільше подобається відеоряд для пісні «Море».

3 серпня 2018 року Катерина поповнила дискографію міні-альбомом "Форма", який за рахунок танцювального ритму являє собою повну протилежність "Герою". У трек-лист увійшли 5 композицій

У лютому 2019 року DAKOOKA презентувала міні-збірку «Re_Edit» із «найулюбленішими піснями тих людей, які зі мною від самого початку» — так описує добірку сама співачка. Наново народилися треки «Умри», «Выходи из воды сухим», «Мало знала», «Руки твои» та «Давай, не ссы».

2021 був дуже плідним у творчості співачки.

У липні 2021 року DAKOOKA  презентує альбом "31006". Катя знову використовує нове звучання – і дуже вдало. 

У жовтні 2021 року співачка вирішує спробувати себе у ролі діджея і випускає відео - dj live set (on the roof), яке було добре сприйняте публікою.

Пізніше виходить VINYL "умри, если меня не любишь". Платівка є компіляцією переважно ранніх хітів співачки. Її музика – синтез тріп-хопу, інді, електроніки та етніки. Вініл також містить два ексклюзивні, раніше не опубліковані треки, один з яких на вірші Марини Цвєтаєвої. Платівка про боротьбу та переживання, злети та падіння, про сумніви та рішучість, любов та ненависть.

У грудні 2021 року виходить нова пісня "Заклинання", серія реміксів на неї та відеокліп. У відеокліпі співачка постає перед глядачами у десяти образах, які посилюють відчуття "Заклинання" та за якими дуже цікаво спостерігати. Кожен із образів – посилання на роботи відомих світових дизайнерів та будинків моди таких як: Ів Сен-Лоран, Джанні Версаче, Тьєрі Мюглер, Гуччі, Олександр Маккуїн та інші. Зміна образів – яскравий прояв концепції треку. Режисером кліпу "Заклинання"  стала сама Катя DAKOOKA. Кожен кадр і вбрання співачки продуманий настільки тонко і добре, що перегляд картини викликає безпосередньо естетичну насолоду та захоплення від того, як одна людина здатна так гармонійно і правдоподібно перевтілюватися. «Обери один із двох варіантів: «бути коханим» чи «кохати»? Я обираю перший», - лаконічно описує свою пісню незмінно чарівна DAKOOKА.

У січні 2022 року було видано компіляцію найкращих пісень, до якої увійшли найвідоміші хіти, написані в період з 2017 по 2021 рік. Цей період можна назвати етапом зростання та формування унікального стилю DAKOOKA. У піснях відчувається і передається слухачеві особлива атмосфера, глибоке посилення та буря емоцій, які переживала сама Катя в момент написання пісень.

Наразі у співачки готуються до виходу нові сингли та відео. Гастрольний графік DAKOOKA розпланований на місяці вперед – концерти по всій Європі та на великих фестивальних майданчиках.

*DAKOOKA* Ничего нет
*DAKOOKA* BIPOLYARKA 2.0
*DAKOOKA* BE42EP
*DAKOOKA* Rouge | Mood Video
*DAKOOKA* Пустоты до тошноты | Mood Video
*DAKOOKA* Бросай на обман | Mood Video
*DAKOOKA* Пушечный выстрел | Mood Video
*DAKOOKA* Да по дворам | Live Session
*DAKOOKA* Карманы | Mood Video
*DAKOOKA* Бери оружие | Mood Video
*DAKOOKA* Неинтересно | Mood Video
*DAKOOKA* Смех на губах | Mood Video
*DAKOOKA* Вижу тебя так | Mood Video
*DAKOOKA* Слова солгать | Mood Video
*DAKOOKA* Выходи из воды
*DAKOOKA* Минута
*DAKOOKA* Заклинание
*DAKOOKA* Заклинание
*DAKOOKA* JOSEPH BRODSKY
*DAKOOKA* Let me down
*DAKOOKA* Море

18.07.2022

Вчора оголосили переможців Національної музичної премії YUNA-2022. Під час прямої трансляції стали відомі переможці у 17 номінаціях.

На перемогу цього року претендували пісні, видані у період з 1 листопада 2020 року до 31 жовтня 2021 року. DAKOOKA стала переможцем премїї YUNA-2022 у номінаціі Інший формат YUNA-2022

Отже, результати представлені за довоєнний період:

17.06.2022

DAKOOKA представила альбом, до якого увійшли 24 невидані раніше пісні 

Придбати продукцію артиста
підписатись на новини
© 2018 - 2022