Наступна

Senbernar: новий альбом Latexfauna здатен дивувати

2022-09-30

Відомий українській інді-гурт презентує довгоочікуваний другий лонгплей до пам’яті Богдана Уцехи.

На тому етапі розвитку, де зараз перебуває гурт Latexfauna прийнято багато говорити про «кризу другого альбому». Свіженькі зірки, що цілили навмання та потрапили саме в ціль в цей момент швидко втрачають легкість та шарм. Тепер вони мають болісно шукати спосіб, як водночас виправдати сподівання, здивувати чимось новим та взяти нову планку якості. Все, всюди та одразу. Зазвичай вдається лише щось одне.

Втім, Latexfauna впорались. Залишаючись напівоберт до аудиторії (від чого ті в захваті), вони не зірвались в епік, драму, воєнні пісні чи попсові хуки. Це той самий ставний, млосний іронічний інді з присмаком яхт-року та чіллвейву. Але перше враження буде оманливе. За тим криється куди більше життєвого досвіду, цікавих ідей, неочікуваних образів, алюзій та навіть пророцтв.

Це починається з першої ж пісні «Senbernar». Під бадьорі тропічні мелодії Діма Зєзюлін співає красиву та сумну історію людини, якої раптом не стало.

«Ми присвячуємо цей альбом нашому любому Богдану Уцесі, великому й доброму Сенбернару, що вивів нас із холодного й темного андерграунду до світлих і теплих людей. Ми дуже за тобою сумуємо».

Богдан був першим менеджером Latexfauna. В індустрії його знали ще й як концертного директора Океану Ельзи раннього періода. 

Чим далі — тим цікавіше. Все, одразу і всюди. Музиканти, не змінюючи загальний вайб (альбом слухається на диво цілісно!), жонглюють дуже різними жанрами. Тут є багато електроніки, фольк-елементи, диско, фанк та навіть арт-рок (неочікуваний трек «Вулкан»). Разом з тим, фронтмен гурту Діма Зєзюлін поринає, як він саме каже, у «внутрішній туризм». Як не знати, що це все продукт його бурхливої фантазії, можна подумати, що ці пісні написала лізергінова кислота. Іван Богун викрадає спокусливу татарочку з під носа в небезпечного хана. Ковбої цілять у прибульців. А сеттінг змінюється зі Скандинавської міфології до Прадавньої Греції, з космічних просторів до Дикого Заходу.

І вже потім, з посмаком від альбому приходить розуміння того, що ж за маячня зображена на обкладинці альбому? В цьому ребусі поєднані чоловіче лібідо, грецькі міфи та ностальгія за дев’яностими-нульовими. Що й слід було довести: все, всюди та одразу.

Альбом «Senbernar» вийшов на лейблі Moon Records 30 вересня та вже доступний для прослуховування та придбання на всіх цифрових майданчиках.

 

Слухати альбом: https://bfan.link/latexsfauna-senbernar

LATEXFAUNA в соцмережах:

https://www.facebook.com/latexfauna 

https://www.instagram.com/LATEXFAUNA 

https://twitter.com/LATEXFAUNA

https://soundcloud.com/LATEXFAUNA 

https://t.me/LATEXFAUNA 

https://www.youtube.com/channel/UCyND_TEv2zYfMRvwc4c2fEQ

Дискографія

підписатись на новини
© 2018 - 2024